Jdi na obsah Jdi na menu
 


Senátor John Kerry: Budova WTC č.7 byla úmyslně stržena

3. 8. 2007
Senátor za stát Massachusetts a bávalý demokratický kandidát na prezidenta John Kerry před několika měsíci (duben 2007 ) na setkání s členy sdružení 9/11 Truth Now v Austinu v Texasu řekl, že dle jeho informací byl pád WTC 7 výsledkem kontrolované demolice.( doslova řekl: „vím, že ta stěna, vzpomínám si, byla v nebezpečí a myslím, že učinili rozhodnutí založené na nebezpečí, kvůli možnosti poškození dalších věcí a tak to udělali kontrolovaným způsobem.“)
Skutečnost, že úřadující senátor Spojených států otevřeně popírá oficiální verzi 9/11 dává silný úder samotnému jádru diskuse o budově WTC 7, stejně tak soudní řízení kolem multi-miliardové pojistky na pozemek obklopující strženou budovu.
V únoru 2002 vysoudila společnost Silverstein Properties za účelem přestavby budovy WTC 7 na pojistném ve sporu s Industrial Risk Insurers 861 milionů dolarů. Odhadovaná investice Silverstein Properties vložená do WTC 7 byla 386 milionů dolarů. Samotné zhroucení stavby tedy skončilo platbou téměř 500 milionů dolarů. Rozhodnutí o platbě této sumy přitom zcela záviselo na tvrzení, že zhroucení bylo náhodnou událostí způsobenou pádem dvojčat.

zdroj s celým článkem : http://www.messin.estranky.cz/clanky/terorismus/terorismus16