Jdi na obsah Jdi na menu
 


Útoku na Světové obchodní centrum předcházel třicetihodinový výpadek proudu ve vyšších patrech WTC

30. 7. 2007

Bylo WTC (Světové obchodní centrum) vystaveno záměrnému snížení dodávky energie o víkendu předcházejícímu útoku z 9/11?

Vladimír Wagner se ve svém článku "Jak vznikají bludy" ptá:

Nikdo z konspiračních výzkumníkuů však nedokáže vysvětlit, jak by se nanosily výbušniny a rozmístily. Za plného provozu budov bez toho, že by si toho někdo všiml. Muselo by jich spoustu (stačí si uvědomit, jak dlouho trvá příprava odstřelu obyčejného činžáku či komínu). A jak by výbušniny a jejich propojení a kabely k odpalovacím zařízení vydržely obrovské teploty při požáru, který pád budov předcházel.

Zaobírám se tím ve své knize "Mráz přichází z Bílého domu" o skutečném pozadí, příčinách a důsledcích událostí 11. září 2001 a tzv. „války proti terorismu“, resp. od září 2001 prakticky nepřetržitě na stránkách webového alternativního deníku OSUD.cz. Chtěl bych čtenáře Britských listů seznámit s poměrně málo známým faktem.

Podle Scotta Forbese, vedoucího správce počítačové sítě společnosti Fiduciary trust (investiční banka, která byla později převzata Franklinem Templetonem) to je přesně to, co se událo. Forbes byl přijat do zaměstnání ve společnosti Fiduciary v roce 1999 a nyní pracuje v pobočce ve Velké Británii. O víkendu 8.-9. září byl v práci. Sdělil, že jeho společnost dala tři týdny před událostmi výpověď poté, co správce newyorského přístavu přerušil v severní věži od 48. patra nahoru dodávky proudu. Jako důvod uváděli výměnu kabelů umožňující zvýšení počítačové vybavenosti budovy WTC.

Společnost Fiduciary Trust byla po vztyčení WTC jedním z prvních nájemců. Až do této události nikdy předtím nebyly dodávky energie sníženy. Mimo to Forbesova společnost v průběhu své existence investovala značné prostředky a čas ke snížení poruch počítačového systému během vědomé odstávky. Podle Forbese začala odstávka v sobotu 8.9. ráno a trvala do nedělního odpoledne, 9. září. Po zhruba 30 hodin byly kamery bezpečnostního systému, výtahy do vyšších pater a další systémy bez proudu a díky tomu mimo provoz.

Jak Forbes uvedl ve svém emailu pro novináře Johna Kaminskiho (autor knih "The Day America Died" a "Americas Autopsy Report) měli v průběhu této doby jakýkoli údržbáři díky odstavení bezpečnostních systémů naprosto volný přístup kamkoli v budově. Zároveň v nižších podlažích bylo energie k dispozici dostatek.

Forbes měl celý víkend práci se zprovozněním systémů a tak 11. září nepracoval. Všechny událostí sledoval ze svého pokoje. Je přesvědčen, že část událostí se určitě odehrála díky víkendovému omezení dodávek elektrického proudu. Upozorňuje i na další zvláštnosti:

1) Zaměstnanci společnosti Fiduciary, kteří uvízli mezi 90-97. patrem severní věže, sdělovali v telefonu svým rodinným příslušníkům, že ve věži zaslechli explozi bomby.

2) Videokamery místní televizní stanice na vrcholu World Trade Center tohoto rána nefungovaly.

3) Zaměstnanci společnosti Fiduciary, kteří byli v nižších podlažích a bezprostředně po výbuchu jižní věže severní budovu opustili, byli překvapeni množstvím agentů FBI. Ti se objevili na ulici před budovami WTC jen několik minut po prvním útoku.

4) V neposlední řadě finanční ředitelka společnosti Ann Tatlock, která je nyní členem vedení Franklina Templetona, opustila po útocích konferenci pořádanou Warrenem Buffetem na letecké základně Offutt (zde je umístěna hlavní základna strategického velení U.S. v Omaze). Shodou okolností ještě téhož dne prezident George W. Bush z bezpečnostních důvodů použil stejnou základnu. Navíc je základna Offutt AFB spojovaná s experimenty MK ULTRA CIA, Projektem Monarch, zajištěním Franklina a ďábelskými praktikami Michaela Aquina.

Nakonec se podle Forbese kolem těchto událostí objevují další nezveřejněné podivné okolnosti. Podle Forbese tyto odhalení mohou ohrozit další současné zaměstnance, které do celé záležitosti zasvětil. "Zaslal jsem mnoho mejlů s těmito informacemi, mezi jiným i Komisi pro vyšetřování událostí z 11. září, ale nevypadá to, že by se chtěli těmito informacemi zabývat."

Objevuje se mnoho nezodpovězených otázek, kterými se budeme dále zabývat a budeme o nich dále informovat.

© Copyright V THORN 2004, Zdroj, translation OSUD.cz 2004

Jiří Mašek

9.9. 2006 www.blisty.cz