Jdi na obsah Jdi na menu
 


V New Yorku byly pod silnicí nalezeny ostatky obětí 11.9.2001

8. 4. 2008
Dělníci objevili pozůstatky několika lidí pod silnicí, která byla po útocích vybudovaná na odvoz zničených mrakodrapů a posléze úřady rozhodly o jejím vyasfaltování.

Pod ní už bylo od loňského července nalezeno na čtyři sta lidských ostatků. V říjnu 2006 tam dělníci poprvé objevili v jednom místě na osmdesát kostí.

Jedna z nalezených obětí byla identifikována jako pětatřicetiletý Alejandro Castano. Podle jeho příbuzných se v osudný den objevil v jedné z věží Světového obchodního centra jen náhodou. Na objednávku totiž doručoval zákazníkovi papír a soupravu propisek.

Ostatky dvaapadesátileté ženy nalezli dělníci v troskách budovy Deutsche Bank, která stála v blízkosti Světového obchodního centra.

Část příbuzných obětí z 11.září viní město z toho, že ruiny zničených budov nebyly dostatečně prohledány a zhruba 400 tisíc tun suti nákladní automobily odvezly pryč i s tělesnými pozůstatky.

Podle televize CNN vyšetřovatelé evidují téměř deset tisíc částí těl, které nedokáží identifikovat.

Newyorské úřady oficiálně ukončily práce na identifikaci obětí útoků z 11.září už v únoru 2005, i když zhruba po čtyřiceti procentech mrtvých z celkového počtu 2 749 se nenašly žádné tělesné pozůstatky.


zdroj: 8.4. 2008 http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=601866
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář