Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to bylo s letem United 93?

5. 9. 2007
    Dne 11. září 2001 neprobíhalo vše jak mělo, teroristům se útok nepodařilo provést až do samotného konce. Když cestující na palubě United 93 přes mobil zachytili varování, vzbouřili se a útok na Bílý dům odvrátili, nicméně letadlo havarovalo. To je alespoň zkráceně oficiální verze událostí onoho dne. Přesto se vzápětí novináři začali pídit proč úřadům činí takové problémy poskytnout jim dostatek okamžitých informací. Proč je obsah černé skřínky zatajován? Spekuluje se, že skutečný průběh událostí byl americkou vládou zakamuflován a nahrávky telefonátů zfalšovány. Spiknutí? Otázkou je, proč by si to někdo vymýšlel? Nakonec při všech probíraných konspiračních teoriích o vědomém nechání útok proběhnout, proč by spiklenci tajili, že letadlo bylo sestřeleno, přesně jak médiím vzápětí popisovali někteří očití svědci. Při všech obviněních z nedostatečné reakce, zmařených příležitostech, by úspěšné včasné sestřelení letadla, kterým se zabránilo dekapitulaci Spojených států, bylo přece darem z nebes. Podívejte, jedno jsme přece sestřelili, tak jaképak spiknutí?
      "Ahoj mami, tady je Robert Frisc, tvůj syn. Chci ti jen říct, že hodláme zachránit letadlo před teroristy."

      Oslovil by syn matku svym prijmenim? Opravdu jde o autenticke zaznamy hovoru z mobilnich telefonu?

      Jenže proč tajit, že jsme sestřelili jedno z "unesených" letadel? Pro armádu by byl přeci spásný příběh o hrdinském pilotovi, který zabránil nejhoršímu a alespoň jednomu z útoků teroristů bylo armádou zabráněno - při vší kritice za nekompetenci a pomalou reakci se to přímo nabízí. Proč by lidé, kteří by zkonspirovali 11. září jako skrytou vnitřní psychologickou operaci, nevyužili tuto hozenou rukavici? Pravda, lidé co ten den selhali byli následně povýšeni, tak možná každý kdo chce postupovat v kariéře musí občas v něčem selhat, aby mohl být povýšen, ale jako jediný důvod se to zdá příliš komplikované. Proč by si tím nevytrhli trn z paty poukázáním, jak zachránili svět před nejhorším? Zákrytný příběh dává smysl pouze tehdy, pokud byla alternativní verze nutná, protože skutečná by je něčím mohla zkompromitovat. To mě přivedlo na jednu myšlenku až mi zamrazilo v zádech.
       Mám teorii. Pokud je oficiální verzi, že Cheney vydal rozkaz letadla sestřelit, pak je sice divné zakrývat, že se opravdu jedno sestřelit podařilo, ale už by to nebylo tak divné, pokud rozkaz byl rozkaz opačný, "stand down order" - zákaz na letadla útočit. Jestliže tedy někdo příkázal letadlo sestřelit a porušil tak přímý rozkaz, pravděpodobně by nebyl tou správnou osobou, které by mělo být následně dovoleno hovořit s masmédii nebo případně být zpovídán členy komise, kdyby byla nějaká následně vytvořena a případ vyšetřovala (jak tomu bylo v případě Komise pro 11. září, která vznikla po nátlaku pozůstalých matek a manželek obětí 11. září). Je zjevné, že takový člověk by měl pro veřejnost pravděpodobně zcela jinou verzi než je ta oficiální, obzvlášť ve chvíli, když by ve své výpovědi vysvětloval, proč porušil přímý rozkaz, což je v armádě skoro bezprecedentní situace. Odhalení skutečného znění Cheneyho rozkazu by pak mohlo být dokonce usvědčujícím "smoking gun" důkazem spiknutí, první přímý důkaz vědomého selhání.50 mil, 30 mil, 10 mil... stále rozkaz platí?

       Co bylo oním rozkazem? Dle odtajněných záznamů konverzace operátorů v NORADu a svěděctví [9-11 Commission ] Minety, ministra dopravy, před oficiální komisí pro 11. září, svědectví, které si z nějakého důvodu nenašlo svou cestu do konečné zprávy "9/11 Commission report". Pan Mineta totiž hovořil o tom, jak v době kdy byl v nouzovém velícím centru prezidenta, zaslechl rozhovor příchozího mladíka, který informoval vice prezidenta Cheneyho o tom, jak se unesené letadlo přibližuje k Pentagonu, a to slovy "Letadlo je vzdálené 50 mil.", "30 mil" a když mu oznamoval, že je "vzdálené 10 mil", zeptal se ho "Rozkaz stále platí?" a dle výpovědi pana Minety mu na to vice prezident Cheney odpověděl s rozčilením "Samozřejmě, že platí! Slyšel jste snad něco, co by to vyvracelo?". Pan Mineta odmítnul potvrdit, že šlo o rozkaz letadla sestřelit s tím, že mu nebylo známo o jakém rozkazu hovořili.

      Pro uvedení na pravou míru zde není řeč o Letu 93, ale o letadle směřujícím na Washington D.C. a asi by i stálo za to zmínit, že toto letadlo se cestou k Pentagonu v jednu chvíli ztratilo z radaru a znovu na něm záhadně objevilo, a tedy vzhledem k probíhajícímu cvičení mohlo jít o jedno z virtuálních letadel - softwarově přidaných bodů jako součást cvičení, které onoho dne probíhalo. (Odpovídají tomu i ony zveřejněné rozhovory z ústředí NORAD, kteří nebyli telefonicky schopni vizuálně potvrdit letadlo blížící se k Washingtonu). Je zvláštní, že cvičení nikdo nezastavil i v době, kdy už dvě skutečná letadla narazila do skutečných věží WTC. Nicméně svědectví pana Minety je důležitý aspekt v otázce konkrétního znění rozkazu vice prezidenta Cheneyho, který se týkal všech unesených letadel.

       Pan Hamilton dotazující se ministra Minety otázku přímo pokládal (až skoro sugestivně), že šlo o rozkaz sestřelit dopravní letadlo, ale Mineta nebyl schopen potvrdit, o jaký rozkaz konkrétně šlo. Pokud to ovšem byl rozkaz letadla sestřelit, je s podivem, že by se nižší důstojník dotazoval prakticky nejvyššího velitele, zda rozkaz opravdu platí. To nedává smysl, pokud nebyl rozkaz opačný, protože pokud jste v armádě i laik dobře ví, že takový zbytečný dotaz může stát někoho kariéru, když jde o čas a v jsou v sázce životy. Aby se někdo v takové situaci, kdy již hoří věže WTC, ptal nejvyššího velitele na potvrzení, zda opravdu stále platí jeho předešlý rozkaz letadlo sestřelit, je příliš i na špatně napsaný hollywoodský film . Pokud se ale letadlo blíží k Pentagonu a máte rozkaz nechat to být, pak to zcela pochopitelně dává jasný důvod ke znepokojení z tak nepochopitelného rozkazu.

 

       Masová hypnóza a MKULTRA

      Či-li je z toho možné učinit nějaký smysluplný závěr? Je oficiální realita na kterou koukáme sofistikovaný podvod na diváka nebo tu jde o něco víc a o co tu sakra jde? Protože pokud připustíte možnost, že by Bushova administrativa toho dne defakto popravila 3000 lidí a pak řekla, že to udělali šílenci z Blízkého východu je to uvěřitelné a že jediné řešení je metoda Divokého západu? Obojí je "šílené" a těžko uvěřitelné, teorie spiknutí i oficiální verze. Ovšem oficiální verze působí jako béčkový akční film, kde hlavní hrdinové jsou navíc neuvěřilelně hloupí a nešikovní a znáte ten pocit, kdy sledujete opravdu špatný film a už vás ho nebaví sledovat něco tak hloupě napsaného? Co způsobuje, že filmy jako Spiderman, svého času nejdražší film v dějinách, si vždy najdou publikum a v kinech se jim to mnohonásobně vrátí?

      Ale pokud vidíte budovu WTC7 spadnout za 6 sekund způsobem, o kterém někteří experti na demolice tvrdí, že pád vypadal na profesionálně provedenou řízenou demolici. Někdo namítá, že je nesmysl a možná bláznivé toto vůbec uvažovat, ale přesto uvažme, že Marvin Bush, bratr George Walkera Bushe, několik měsíců před 11tým září 2001 dostal nastarost bezpečnost komplexu World Trade Center. Přibližně týden před 11. zářím došlo k několika evakuacím kvůli výpadku proudu, je doložitelné, že byly vypnuté všechny kamery a byli staženi psi čichající bomby. Jeden z důvodů vypnutí kamer byla oficiálně instalace nové kabeláže pro ethernetovou síť. To znamená, že by kdokoliv měl při instalování kabelů nutně ve všech patrech jedinečnou možnost do každého patra nainstalovat libovolnou výbušninu a vše pečlivě připravit. Pak už to tak mimo uvažovatelnou realitu nepůsobí.

       Stejně tak se zdá byt logičtější podezřelé chování jednoho z manažerů americké FAA (Federal Aviation Administration), který dle článku Washington post, osobně roztřihal pásky se záznamy rozhovoru s operátory řidících věží a tyto nastříhané kusy rozmístil do několika různých popelnic. Nebo měl snad někdo opravdu tak velký strach z obvinění za nějakou chybu a tedy vražednou nekompetenci, že raději zníčil záznamy? Vše záleží do jaké míry jste paranoidní.

      Dle zpráv televizního zpravodajství jsme také o dva dny později (13. září) mohli vidět reportéra, jak se při rozhovoru s politikem pozastavuje nad stále hořícími troskami. Důvod může být nasnadě. V garážích WTC a stejně tak v každém patře bylo dle Stevena Johnes, BYU, údajně připravena trhavina termit schopná proměnit ocel v máslo rozkrajitelné nožem. Shodou okolností máme to štěstí vidět termit v akci z jednoho z pořadu Sky One, kde byla pomocí malého množství termitu během mžiku roztaveno auto. Videozáznamy kolapsu budov WTC toto tvrzení potvrzují specifickými příklady closeup záběrů, kde je vidět zřejmě typický vzhled hořícího termitu asi minutu před zřícením věže.

      Přímý důkaz by mohly poskytnout zbytky konstrukce nalezené v troskách, ale ty byly kupodivu(?) jako první odvezeny a úřady je dodnes odmítají poskytnout, protože je to prý tajné. Nechci spekulovat, jak tak stará informace může ještě dnes jakkoliv mařit vyšetřování, ale je to opravdu úžasná náhoda. Ostatně stejně jako fakt, že 11. září má tisíce lidí zmatek v tom, jestli je to vše stále ještě součást cvičení. Soudě podle výpovědi člena armády Lauro Chaveze, který onoho dne jak tvrdí byl přítomen u tohoto cvičení, když byl umístěn v United States Cental Command na základně *** . Byl jak říká překvapen, když si všiml, že toto cvičení mělo na PSYOPS dokumentu uveden stupeň utajení "top secret", přestože za svou kariéru nezažil, že by jakékoliv armádní cvičení kdy v minulosti mělo větší klasifikaci utajení než je "secret". V rozhovoru v pořadu Alexe Jonese uvedl, že obzvlášt v případě cvičení v obydlených oblastech není možné alespoň nesdělit nějaké informace veřejnosti.

      Dle slov Lauro Chaveze byli všichni, kdo tam ten den byli, naprosto šokováni, když se na velké obrazovce objevilo vysílání CNN o útoku, kterym pro ně toho dne simulovaná událost přešla v naprosto identickou situaci ve skutečnosti. Dále hovořil o celkovém povzdvižení nad tím, jaktože o ničem neví, jaktože nejsou vyslány stíhačky. Když se po nějaké době objevil člověk z FAA, pan Chavez tvrdí, že zaslechl, že komunikační důstojník na tuto otázku dostal odpověď, že byl vydán příkaz dopravní letadla nesestřelit.

      Pan Chavez dodal své armádní dokumenty prokazující, že zřejmě opravdu byl přítomen na zmíněných místech . Jeho svědectví přichází až nyní po letech, protože on sám si jak říká prošel pochybami a stejným způsobem hovořil o určité míře skeptismu ostatních lidí v armádě. Když jste v armádě, často je vám poskytnuta jen velmi úzce specifická část informací, právě tolik a ne více než tolik, kolik pro provedení daného úkolu opravdu vědět potřebujete. Pan Chavez si jak říká dlouhou dobu nebyl jistý, zda opravdu byl svědkem nějaké události nebo informace, která je něčím ojedinělá. Nakonec ho prý přesvědčilo, když objevil webstránky lidí z Hnutí za pravdu v 11.září.

 

      Co na to věda?

      Musím se přiznat, že nejsem fyzik, stavební architekt ani expert na demolice, ale když jsem si také položil otázku, že vidím budovu, do které nenarazilo žádné letadlo, zřítit se jen působením ohně, což je něco tak bezprecedentního, že teorie důvodu pádu budovy WTC7 nebyla vůbec uvedena ve zprávě komise pro 11. září. Nejen že neobsahovala vysvětlení, ale dokonce komise za celou dobu o této budově vůbec nehovořila. V reportáži holandské televize padl argument od oponujícího editora místních novin, že bylo už tak dost práce se dvojčaty, že na WTC7 nedostalo. To znamená, že když dojde k bezprecedentní situaci a zřítí se hned tři výškové budovy, jednu z nich můžeme zcela zanedbat? Jak jsem uvedl nejsem nijak zdatný fyzik, ale pokud při budovy spadly tak, že se rychlost jejich pádu exponenciálně zrychlovala s časem, pak by to nutně muselo znamenat, že síťovaná konstrukce věží nekladla prakticky žádný fyzický odpor, stejnou rychlostí jako padající předmět vyhozený z okna jinými slovy žádnou měrou pád nic nezpomalovalo. Je možné jiné fyzikálně uvěřitelné vysvětlení než, že byla patra pod sebou v řízeném sledu odpalována zatímco konstrukce se během předešlé minuty roztavila připravená na podrazení nožiček? Na to si asi budeme muset kazdy odpovedet sam.

zdroj: http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=1789&sp=4