Jdi na obsah Jdi na menu
 


Režisér P. Cross má problémy s uvedením svého filmu o útoku na Pentagon

9. 6. 2008
celý článek ? http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=2764

11. září 2001 se Paul Cross věnoval sestříhávání filmu ve Washingtonu D.C., když se doslechl o útoku na Pentagon. Pět hodin na to se dostavil k místu dopadu letadla. " Nebyly tam žádné trosky po pádu letadla. Trávník nebyl spálený a sloupy s veřejným osvětlením, ploty a stavebný materiál v trase letadla nebyl ani dotčený. Pokud šlo v tomto přápadě o fingovaný útok, pak to samé platí o útoku na WTC. "

Aby vyjádřil své znepokojení a upozornil na situaci spoluovčany, natočil dnes 45letý Cross film s názvem " Severe Vesibility"Film je o majotovi Stanley Kruterovi, který vyl v čase útoku lehce zraněný. " Má stále hlavu v písku a najivně popítá očividné,když se zamýšlí nad ofiiciální historkou, když na ním přijde zvšdavý britský reportér."

Cross sesbíral na film 500 000 dolatů a mnozí herci se na něm chtěli podílet a pracovali za ménší gáže. Sám Cross napsal scénář, režíroval a dokonce si i zahrál. Pojal film jako filmové pásmo. Jeho hrdana (stejmě jako Ctoss) se snaží vyrovnat s faktem, ře zřejmě jde o fingovaný útok (neviděl osobní letadlo, jako ostatní), který je podle většiny pravýa a s politickou realitou . Cross se prý ve filmu identifikuje s britským reportérem.

Zatím se mu nepovedlo najít distributora. Film nemůže představit na žádném filmovém festivalu v USA, protože si to majitelé a sponzoři nepřejí. Ale v jiných zemích má film úspěch. Dostává nenávistmé emaily a výhružky smrtí. " Pravda zraňuje. Lidé nejsou schopní jí čelit. " : říká.

Film
Film Several Visivility je těžký na shlédnutí. Hlavní postava má dětinslou víru v zem, ve které žije. Svůj diář adresoval Thomasovi Jeffersonovi, jakoby zakládající otcové této země byli neposkvrnění. Dialogi a akce jsou strojené. Nejsou tu téměř žádné zápletky a film je až nudný. Přeze všechno je film poutavý. Kruter se stává symbolem amerického obyvatelstva, které je klamáno a zneužíváno. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář