Jdi na obsah Jdi na menu
 


G. Holmgren HRA NA TERORISMUS - pravda o 11. září 2001

31. 7. 2007

úryvek článku, zdroj: www.osud.cz

HRA NA TERORISMUS - pravda o 11. září 2001
Gerard Holmgren

Oficiální verze o 11 září 2001 má jediný problém, není to pravda


V tomto článku je souhrn důkazů, že celá událost byla plánovaná a provedená americkou vládou a jejími službami.

Podklady a dokumentaci, o něž se tento článek opírá lze najít v odkazech.

Pro začátek předpokládejme, že oficiální verze je v podstatě pravdivá – 19 Arabů uneslo 4 letadla a narazilo se třemi do budov a jedním na louku. Jak si ukážeme později, tohle se nikdy nepřihodilo, ale kdyby to byla pravda, jen to dokazuje, že vláda o tom musela být dopředu informována a vědomě umožnila, aby se to přihodilo. K pochopení tohoto tvrzení je třeba znát důkladně oficiální verzi.

Let 11- American Airlines, Boeing 767, číslo N334AA, s 92 cestujícími na palubě včetně únosců, byl unesen 5 Araby na lince Boston – Los Angeles. Únos byl zjištěn v 8:25 nebo dříve, zásah Severní věže WTC v 8:46.

Let 175 – United Airlines, Boeing 767, číslo N612UA, s 65 cestujícími včetně únosců, byl unesen 5 Araby na stejné lince, jako let AA 11. Únos byl zjištěn kolem 8:55 a zásah Jižní věže WTC v 9:03

Věže se později zřítily v důsledku požáru a poškození nárazem.

Let 77 – American Airlines, Boeing 757, číslo N644AA, s 64 cestujícími na palubě včetně únosců, byl unesen 5 Araby na lince z Dullesova letiště (DC) do Los Angeles. Únos byl zjištěn kolem 8:55 a zásah Pentagonu v 9:45.

Let 93 – United Airlines, Boeing 757, číslo N591UA, s 45 cestujícími na palubě včetně únosců na lince Newark (New Jersey) – San Francisco, byl unesen 4 Araby. Únos byl zjištěn kolem 9:45, havaroval v Pennsylvanii v 10:10

Usvědčující nesrovnalost  v tomto časovém přehledu je skutečnost, že USAF se nezmohla na jedinou stíhačku, která by zadržela některé z unesených letadel.

Jen zběžný pohled na letová pravidla a historické precedenty prokazují, že každé z těchto letadel mohlo být kontaktováno stíhačkami kdekoli, dříve než se přiblížilo svým cílům. To, že k vyslání stíhaček nedošlo, lze vysvětlit jedině celonárodním systematickým pozastavením rutinních postupů vzdušné obrany. V pravidlech FAA stojí, že pokud se letoun odchýlí ze své letové dráhy a neodpovídá na příkazy ATC nebo nekomunikuje, je automaticky vyhlášen poplach. Prostě proto, že ohrožuje další letadla - nemusí být předpoklad nějakých špatných úmyslů. Jestliže má ATC jakoukoli pochybnost, zda nemá vyhlásit pohotovost, je povinna ji vyhlásit.

Jakmile ATC vyhlásí pohotovost, putuje přes NORAD požadavek na vyslání bojových stíhaček, které sledují letadlo, vyšetří problémy a navedou je zpátky na správnou letovou dráhu pomocí jasně definovaných postupů. Pokud pilot nespolupracuje, pravidla umožňují pilotům stíhaček stupňovat i agresivnější postupy, jako je vypálení varovných střel, nalétávání na jednu stranu, aby byl letoun přinucen odchýlit kurs žádoucím směrem – nebo i sestřelení za mimořádných podmínek. Stíhačky startují buď z nejbližších základen, nebo i z ostatních a jejich piloti jsou trénováni v navádění letadel na správný kurs. Trvá jen pár minut, než stíhačka odstartuje a celý proces je už tak rutinní, že v roce 2001 bylo do 11. září po celých spojených Státech 1,6 takových incidentů týdně. Pohled na rozmístění základen podél letových drah unesených letadel ukazuje, že každé z nich mohlo být během letu kontaktováno ještě před nárazem. K žádnému startu ale nedošlo před zasažením Pentagonu.

Nejlepším příkladem je útok na Pentagon. Dvě letadla už narazila do WTC v 9:03 a toto letadlo mělo ještě letět 42 minut, samozřejmě směrem na Washington, který má nejsilnější protivzdušnou obranu. Jenom 10mil od Pentagonu je základna Andrews Airbase, ohromné zařízení odpovědné za protivzdušnou obranu v oblasti DC, se dvěmi letkami stíhaček v permanentní pohotovosti z jediného důvodu – zajištění bezpečnosti Bílého domu, Státního úřadu,  a  Capitolu. Nebyla to nepředvídaná událost. Ve dvou předcházejících letech prováděl Pentagon dvakrát cvičení přímo simulující letecký útok a desítky let americké bezpečnostní služby řešily možnost situace, kdy unesené letadlo provede sebevražedný náraz do Bílého domu.

11. září byli téměř hodinu předem varováni před útokem na Pentagon a nechali své vzdušné síly na zemi v rozporu se standardními operačními postupy, které se používají automaticky, když jakékoli letadlo vybočí z letové dráhy i bez zjevného zlého úmyslu.

NORAD, po první zprávě, že nedošlo k žádným startům stíhaček – zřejmě proto, že něco takového je prostě nepředstavitelné – náhle o týden později změnila prohlášení a oznámila, že stíhačky vzlétly ze základny Langley – 130 mil daleko – ale nedolétly včas. Pokud opravdu odstartovaly, jak je možné že NORAD, monitorující bojové lety, o tom nebyla celý týden informována? A podle časů poskytnutých NORAD by stíhačky z Langley měly letět rychlostí nižší než 400km/h, aby se tak opozdily – jejich maximální rychlost je 1900km/h. A proč vůbec startovaly z Langley, když má Andrews dvě letky jenom 10 mil daleko a jsou  specificky určeny pro oblast DC?

Ještě podivnější je, že zprávy CBS prvně informovaly o Lamgley (bez uvedení zdroje) 14. září. Ještě 16.září  se vice prezident Dick Chaney držel tvrzení, že došlo k chybě a před napadením Pentagonu k žádným startům nedošlo a NORAD zprávu CBS převzala až 18.září.

Pak se pokusili tvrdit, že na Andrews nebyly toho dne k dispozici žádné stíhačky, ale nevysvětlili, kde se pak neexistující stíhačky na Andrews vzaly na startu pár minut po zásahu Pentagonu – kdy se ale stále neobtěžovaly pronásledovat UA 93, který byl určitě stále ve vzduchu a mířil k DC.

Zatímco protivzdušná obrana nedělala nic, dva představitelé s nejvyšší odpovědností za obranu národa – generál Richard Mayers a prezident, vrchní velitel George W. Bush se ukazovali způsobem srovnatelným s přezíravou netečností k odhaleným hrůzám. Mayers zahajoval běžné setkání se senátorem Maxem Clelandem, když obdržel zprávu, že letadlo zasáhlo WTC. Pokračoval v setkání, jako by se nic nestalo. O 18 minut později, když narazilo druhé letadlo a NORAD už měla zprávu, že nejméně jedno další letadlo bylo uneseno, Mayers a Cleland stále pokračovali v setkání. Potom narazilo letadlo do Pentagonu. Jejich setkání stále pokračovalo… 

Bush byl mezitím na Floridě, kde se nechal televizí natáčet při návštěvách základních škol, naslouchal žákům, jak čtou a pak něco promluvil. Ještě než došel do školy, věděl už o prvním zásahu WTC, ale pokračoval ve svém programu. Stále byl ještě na cestě do školy, když NORAD – podle svého vlastního prohlášení – věděla o dvou dalších únosech, což znamená, že to věděl i Bush. Přesto pokračoval v cestě do školy, navzdory skutečnosti, že škola leží 5 mil od mezinárodního letiště a že v situaci, kdy je jeho aktuální pohyb veřejně známý, může být potenciálním cílem i ona škola. Předstíral, že o útocích nic neví a vešel dovnitř. Ještě než vešel do třídy, mělo být NORAD jasné, že probíhá velký teroristický útok.

V 9:05 Bush naslouchal děvčátku, které četlo o své kozičce a šéf jeho doprovodu Andrew Card mu pošeptal zprávu, že druhé letadlo narazilo do WTC a „je veden útok na Ameriku“. Bush přikývl a stále poslouchal čtení dětí – ještě dalších 25 minut se bavil, žertoval a usmíval nad čtenářskými dovednostmi školáčků. Reportér, který předpokládal, že by se ho měl na situaci v New Yorku zeptat, byl Bushem napomenut, že teď není vhodná doba, aby se o tom hovořilo.  Byla to doba, kdy Bush věděl, že ještě nejméně jedno letadlo je ve vzduchu – něco, co nikdo jiný v té třídě nevěděl.

V 9:30, zatímco AA 77 mířilo nerušeně na DC, Bush ukončil návštěvu třídy (přesně podle programu) a pak zabíjel nějaký čas bezduchým proslovem k národu, v němž už sliboval „dopadení a potrestání těch, kdo nesou odpovědnost“ a neprojevil nejmenší zájem udělat něco s letadlem, které ještě letělo a o jehož hrozbě jeho posluchači neměli tušení. Ze školy odešel ve stejnou chvíli, kdy byl Pentagon zasažen.

Později, aby předešel odhalení, že šel do školy a už o probíhající krizi věděl, lhal Bush o své činnosti toho rána a prohlásil, že už byl ve škole, když se přihodil první útok. Tahle lež udělala své v populární mytologii hlavních médií. Ve snaze nějak zfalšovat svou činnost toho rána, Bush bezelstně prohlásil, že první náraz sledoval živě v televizi ve škole a myslel si, že došlo k nehodě. To je taky lež, protože první náraz nebyl nikdy vysílán.

Bezprostředně po útocích informovaly americké televizní stanice, že vyšetřovatelé objevili mimořádně velké vnitřní obchody s akciemi leteckých společností pár dnů před útoky – což znamenalo, že teroristé vydělávali na tom, že o útocích dopředu věděli. Pak tyto zprávy z médií náhle zmizely. Vyšetřovací a správní orgány by mohly jednoduše zjistit, kdo dělal tyto obchody, ale ani po více než třech letech žádné vyšetřování neproběhlo, nic se nezjistilo a v médiích i  ve vládě vládne hrobové ticho.

Přestože vláda vyhlašovala, že měla překvapením vyražen dech, neměla nejmenší problém odhalit hlavního organizátora – Usámu bin-Ládina – během několika hodin a ihned hrozit invazí do Afghanistánu. Zapomněli jen připomenout, že plány na napadení Afghanistánu byly vypracovány už v červnu 2001 a specifický operační plán měl Bush na stole 9. září.

Rozšířený mýtus je, že bin-Ládin se přihlásil k odpovědnosti za útoky. Tohle prostě není pravda. Důrazně popřel jakoukoli účast a podle několika zdrojů prohlásil útoky za neislámské. Pověst o jeho přiznání je založena na videonahrávce, kterou vytvořil Pentagon, na níž se má smát nad tím, kolik nevinných lidí zahynulo. Nahrávka je podvod. Jsou tam vloženy záběry, na nichž není bin-Ládin.

Americká armáda nahrávku prostě „našla“ v Afghanistánu.
 
celý článek zde
Podrobnosti o největším podvodu na lidstvo, 11. září 2001 a tzv. "válce proti terorismu" se dočtete v knize jiřího maška Mráz přichází z Bílého domu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lgacalijub

(dsflh@zrxwqzi.com, 2. 12. 2007 7:15)

<a href='http://i-love-news.info/news/50961'>The Long and Short of It at Goldman Sachs New York Times</a>

civydongov

(slknq@yrhcdte.com, 2. 12. 2007 5:36)

<a href='http://i-love-my-news.com/news/46752'>New Book Teaches Chiropractors Profitable Billing and Compliant... PR</a>

ewznkiocqs

(ohicp@sfyrwor.com, 1. 12. 2007 21:08)

Hello! Good Site! Thanks you! tjprikgnfsgtii