Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva FEMA

21. 7. 2007

Zpráva FEMA

Zpráva FEMA o pádě věží byla vydána v květnu 2002, stála asi 600 tisíc dolarů. Celé tři roky až do vydání zprávy NIST v září 2005 sloužila jako oficiální zpráva. O mechanizmu kolapsu uvedla, že WTC zkolabovaly tzv. palačinkovým kolapsem . Jedno poschodí se odtrhlo, spadlo na to pod ním a způsobilo jeho odtrhnutí atd. Toto vysvětlení sloužilo jako oficiální verze téměř 3 roky. FEMA tedy hovoří o selhání poschodí. Animace této teorie byla poskytnuta v televizi (např. v dokumentu od PBS - Why the Towers Fell )

Problém teorie od FEMA

Hlavní problém tohoto vysvětlení je ten, že po kolapse nezůstaly v základě věží na sebe naskládané žádné poschodí ani jádra budov. Stejně tak videozáznamy kolapsu vůbec nekorespondují s tím, co ukazuje nákres/animace.

FEMA teorie

Mechanizmus kolapsu od FEMA nepopisuje to, co se s WTC stalo. Jádro nezůstalo stát a nejsou vidět žádná na sebe naskládaná poschodí.

Třeba dodat, že vyšetřovací tým FEMA nedostal dokonce ani povolení vstoupit na Ground Zero. Neměli ani přístup k detailním konstrukčním plánům WTC. Členové vyšetřovacího týmu měli zakázané hovořit s reportéry, jinak byli z týmu vyloučeni. Stejně tak namohli žádat o pomoc veřejnost (např. získat tak fotografie nebo videa).

V závěrečném shrnutí jejich zprávy stojí: S informacemi dostupnými v tomto čase jsme nebyli schopní vysvětlit sekvenci událostí, která vedla ke kolapsu. .

Tato zpráva obsahuje však několik užitečných informací. Např. že pro požár bylo dostupných asi 38 tisíc litrů paliva ne 90 tisíc litrů, jak to uváděly úvodní zprávy a některé studie .

Zpráva si také všimla velmi neobvyklé vysokoteplotní oxidace a sulfidace vzorků ocele a uvedla, že je potřebné detailně prostudovat tento jev:

"Těžká koroze a následná eroze vzorků z ocele z WTC je velmi neobvyklý jev. Žádné jasné vysvětlení toho, kde se vzal zdroj síry nebylo zjištěno. Je potřebná detailní studie tohoto jevu,... ."

Zpráva FEMA - závěr

I když FEMA uvádí některé důležité informace, její "palačinkový" mechanizmus kolapsu vůbec neodpovídá skutečnosti. Nesrovnalosti v této zprávě a další výzkum oblastí doporučených od FEMA (jako například zmíněnou sulfidaci) měla vyřešit zpráva od NIST.

zdroj: www.911.yweb.sk

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář