Jdi na obsah Jdi na menu
 


Twin Towers

21. 7. 2007
Obrazek

Dvojčata byla zasažena velkými dopravními letadly typu Boeing 767 či 757, která měla před sebou transkontinentální let a byla plně natankovaná. Jejich cílem bylo Los Angeles.

Jako první byla zasažena v blízkosti 95. podlaží Severní věž. O chvíli později byla zasažena i Jižní věž v blízkosti 60. podlaží.

oficiální verze:

- při nárazech bylo zničeno několik externích skříňových štítů na více než jednom poschodí

- na některých poschodích byly poškozeny klíčové podporné systémy a prvky konstrukce jádra

- exploze asi 90 000l leteckého paliva zničila další štíty na protilehlých stranách a pravděpodobně narušila i vnitřní statiku

- požár leteckého paliva dosahujíci teploty 900 až 1 050 0C poškodil v průběhu následující hodiny všechno, co drželo poschodí věží pohromadě nad a pod sebou (ocel začíná měknout už při 450 0C), a tak nosné konstrukce budov povolily

- řetězováé reakci, kdy poschodí nad místem srážky postupně klesala a narážela na poschodí pod místem srážky

zdroj: cs.wikipedia.org

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

FIKCE!

(Martin, 23. 11. 2007 20:56)

Jasně, ale proč se v troskách našly žhavé části víc jak 1 200 stupňůC? Věže byly konstruovány tak, aby přežily náraz několika letadel, ne pouze jednoho.. žádný "palačinkový efekt nenastal" Pokus se stáhnout více videí z jiných stran - výsledek? Těsně před zřícením můžeš vidět výbuchy v několika patrech.. Budovy byly záměrně zničeny a teroristé to nebyli... Když projdeš historii USA zjistíš že někdo má profit na válečném stavu USA - proto prosazuje účast USA ve válkách a misích.. Před útokem 83% veřejnosti USA nesouhlasili s válkou v Iráku - po útoku se dobrovolně přihlásilo na milion dobrovolníků a vláda prosadila AKCI Irák... Centrální banka USA kterou neřídí USA ale bankéři USA půjčili USA miliardy dolarů na úrok - každý konflikt jim vydělá.. proto mají zájem vyvolat boje i tam, kde není potřeba zasahovat.

Re: FIKCE!

(vasik, 29. 10. 2010 17:25)

Architekt prý zapoměl na palivo-moje oficiální zpráva je,že náraz letadel měl na zřícení budovy ten nejmenší vliv. Hlavní příčinou byly opravdu ty VÝBUCHY* a palivo. *V ten den prý do WTC přišo méně lidí. Podle mě si tam někteří z těch američanů ty bomby nastražili. No vlastně si myslím že to všechno si udělali amíci.. :-(

minulý článek

(allseeneye, 18. 5. 2008 11:38)

http://www.hatchet.estranky.cz/clanky/wtc---11-9-2001/11_zari-2001
máte tam chybu (respektive dvě) letadla nemohla narazit v plné rychlosti do tak malého cíle. rychost nárazu byla okolo 200km/h u obou letadel.

FIKCE

(Martin, 23. 11. 2007 20:59)

jen malá oprava - Centrální banku USA řídí největší a nejsilnější bankéři celého světa.. nikdo z USA - přepsal jsem se..